Лудогорец вкара 12 гола в първата си контрола

Джоди Лукоки (вляво) отбеляза гол срещу Надежда Доброславци

Шампионът на България по футбол Лудогорец стартира страхотно летните си контроли. Футболистите на Стойчо Стоилов победиха с 12:0 третодивизионния Надежда (Доброславци) на комплекс "Царско село". За успеха най-резултатен бе Димо Атанасов, вкарал 4 попадения, а първи с екипа на шампионите отбеляза новото попълнение Дан Битон.

Голеадата започна в 3-ата минута, когато Лукоки отбеляза. 6 минути по-късно Атанасов си вкара автогол за 2:0. До края на първата част падна само още един гол, а негов автор бе Шверчок, който направи класиката в 34-ата минута.

След почивката резултатът стана 12:0 след голове на Дан Битон (50), Вандерсон (52), Димо Бакалов (62), Серкан Юсеин (70), Димо Бакалов (63) и (70), Серкан Юсеин (73), Димо Бакалов (80), Вандерсон (82).

Две минути по-късно третодивизионният тим все пак стигна до гол, който падна от дузпа.

Утре Лудогорец заминава на подготовка в Австрия. Делегацията ще лети с редовен полет на Луфтханза до Мюнхен в 13:10 часа. Очаква се футболистите да бъдат на Терминал 2 на летището в София около 11:30 часа.

На австрийска земя шампионите ще изиграят четири контроли - срещу словенския Триглав, шампиона на Азербайджан Карабах, шампиона на Украйна Шахтьор (Донецк) и румънския Ботошани.