Надал и Баутиста Агут стигнаха лесно до четвъртфинал на Уимбълдън

Рафаел Надал направи само 10 непредизвикани грешки.

Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) е първият четвъртфиналист в тазгодишното издание на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 3 Надал победи Жоао Соуза от Португалия с 6:2, 6:2, 6:2 за 105 минути игра на централния корт и продължава напред със само един загубен сет.

Испанският левичар реализира ранни пробиви във всеки един от трите сета, като в същото време не даде нито една възможност за брейк на съперника си. Той пласира 29 печеливши удара и допусна едва 10 непредизвикани грешки.

За място на полуфиналите Надал ще срещне победителя от срещата между американците Сам Куери и Тенис Сандгрен.

Сънародникът на Рафа Роберто Баутиста Агут за първи път стигна до четвъртфинал на Уимбълдън. Той победи Беноа Пер от Франция с 6:3, 7:4, 6:2 за по-малко от два часа игра.

Поставеният под №23 Баутиста Агут очаква в следващия кръг спечелиля срещата между Милош Раонич и Гуидо Пеля.

MüzikPsj:$e">  ʑНай-четени