Ювентус победи Интер след дузпи

Кристиано Роналдо (вдясно) изравни за Ювентус срещу Интер.

Отборът на Ювентус постигна първа победа под ръководството на новия наставник Маурицио Сари, след като надделя над Интер с 4:3 след изпълнение на дузпи в двубой от турнира Интернешънъл чемпиънс къп..

В редовното време двата отбора не успяха да се надиграят и завършиха при равенство 1:1 в китайския град Нандзин. Възпитаниците на Антонио Конте откриха резултата след автогол на новата покупка на „бианконерите“ Матайс де Лихт в 10-ата минута, но през втората част голямата звезда на „Старата госпожа“ Кристиано Роналдо възстанови статуквото в 68-ата от пряк свободен удар.

Така се стигна до дузпите, където играчите на Сари показаха по-здрави нерви и се поздравиха с успеха след 4:3. Победния наказаталене удар реализира 21-годишният защитник Мери Демирал.

За Ювентус предстои двубой  в турнира с Атлетико (Мадрид), докато Интер играе с ПСЖ.