от 07.00 часа

Новак Джокович продължава след обрат

Доскорошният номер 1 в световния тенис Новак Джокович от Сърбия се наложи над австралиеца Алексей Попирин с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (3) за близо 3 часа и 10 минути игра.

Първият сет започна с размяна на геймове, но в седмия Попирин направи пробив, като задължа аванса си до края и затвори частта с 6:4.

Сърбинът започна надъхано втория сет, като взе подаването на съперника си за 3:1, затвърди пробива и изравни при 6:3.

Джокович започна третата част с пробив, като след това дръпна с 2:0. Запази преднината си и завърши с 6:4 при третия сетбол.

В четвъртата част всеки от двамата тенисисти взимаше подаването си. При 5:5 Новак Джокович поведе с 40:0 и имаше три възможности за пробив в правилния момент, но австралиецът се защити чудесно, спечели гейма и стигна до тайбрек. В него опитът на Джокович си каза думата и сърбинът спечели частта и със 7:3, като приключи целия мач.

В следващия кръг в понеделник той ще играе срещу датчанина Холгер Руне.

По публикацията работи: Владислав Стоянов