Ливърпул си тръгна без победа от турнето в САЩ

Джо Гомес от Ливърпул (в ляво) финтира Тиери Корея от Спортинг.

Европейският клубен шампион Ливърпул завърши 2:2 със Спортинг (Лисабон) в третата си и последна проверка от турнето в САЩ. Отборът на Юрген Клоп преди това загуби с 2:3 от Борусия (Дортмунд) и с 1:2 от Севиля.

Симон Миньоле допусна груба грешка за гола, с който Спортинг поведе. Звездата на Спортинг Бруно Фернандеш, който е близо до трансфер в Манчестър Юнайтед, даде преднина на тима си още в 5-ата минута. Португалският национал стреля от далечна дистанция, а Миньоле изпусна топката в собствената си врата.

В 20-ата минута Андрю Робъртсън намери Джордан Хендерсън, чийто удар с глава бе отразен, но Ориги стигна до отбитата топка и изравни. В самия край на полувремето Вайналдум бе изведен сам срещу вратаря и даде аванс на англичаните.

Спортинг изравни в 55-ата минута, когато Вендел се разписа след асистенция на Бруно Фернандеш. До края на срещата Върджил ван Дайк можеше да вкара трети гол за Ливърпул, но прати топката в гредата.