Лудогорец с нов рекорд, победи и Царско село

Якуб Швиерчок бележи първия гол във вратата на Царско село
Снимка: sportal.bg

Отборът на Лудогорец надигра с 2:0 като гост състава на Царско село в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство и подобри клубния си рекорд за поредни шампионатни срещи без допуснат гол - 8. След осмия си пореден шампионатен успех без допуснат гол шампионите имат актив от 36 точки на първо място, докато Царско село има само 12 точки на 11-та позиция.

В 21-ата минута шампионите взеха аванс срещу столичани. Абел Анисе открадна топката в центъра и подаде към Жоржиньо, който напредна и изведе Якуб Швиерчок на скорост отдясно, а полякът беше прецизен шут откри резултата.
Последваха пропуски на Анисе и удар в гредата на Дан Битов в минутите след попадението.

В 56-ата минута Джордан Икоко се разписа за 2:0 след нова асистенция на Жоржиньо.
Между 68-ата и 70-ата минута на два пъти голмайсторът Швиерчок и Мавис Чибота направиха огромни пропуски и не успяха да вкарат трети гол във вратата на Царско село, а един път и гредата помогна на домакините да не инкасират ново попадение във вратата си.
В 82-ата минута Венцислав Христов стреля силно от дистанция, но Пламен Илиев изби топката.