Ювентус отново начело в Италия, Роналдо пак бележи

Роналдо ликува, след като е отбелязал победния гол за Юве от дузпа.

Шампионът на Италия по футбол Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А.

В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа и Рабио от Ювентус.

Леонардо Бонучи даде аванс на тима от Торино в 35-ата минута, но след грешка в отбраната Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме.

Двубоят вървеше към своя край, когато в 93-ата минута Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на "Старата госпожа". Минута по-рано той вкара гол, но след намеса на ВАР попадението правилно бе отменено заради засада.

Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.