Отборът на Бордо вкара 6 гола на Ним

Снимка: Спортал

Бордо разгроми гостуващия Ним с 6:0 за най-убедителната си победа от началото на сезона в Лига 1.

Хеттрик за домакините направи новата звезда на отбора Джош Маджа, а срещата беше прекратена за около 25 минути заради нахлуването на терена на част от ултрасите на жирондинци.

Те опънаха плакати с обидно съдържание срещу ръководството на клуба и когато бяха принудени да ги свалят, навлязоха на терена.

Олимпик (Марсилия) постигна пети пореден успех в първенство, като този път се наложи с 2:0 при визитата си на Анже. Попаденията бяха дело на Сансон и Пайе от дузпа.

Футболистите на Андре Виаш-Боаш вече са само на 2 точки от лидера в класирането Пари Сен Жермен.

В друг интересен мач от кръга Лил победи като гост с 1:0 Лион. Единственото попадение в мача бе дело на Джонатан Иконе в 68-ата минута.