Финалът на Уимбълдън е най-добрият мач в Големия шлем

Джокович и Федерер след последната точка в маратонския финал на Уимбълдън.

Сайтът на Мъжката тенис асоциация (АТР) определи шестте най-добри мача в турнирите от Големия шлем през 2019 година.

Напълно закономерно изключително драматичният финал на Уимбълдън на 14 юли между Новак Джокович и Роджър Федерер заема първото място. Швейцарецът беше на точка от 21-а титла от Шлема, но в крайна сметка сърбинът ликува.

Федерер пропусна два мачбола при 8:7 гейма в петия сет. В крайна сметка Джокович надделя със 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3) след 4:57 часа игра в най-дългия финал в историята на турнира, която датира от 1877 година.

Второто място е осминафинала на „Ролан Гарос“ между Стан Вавринка и Стефанос Циципас, игран на 2 юни.

И швейцарецът, и гъркът заслужаваха победата, но в крайна сметка Вавринка спечели със 7:6(6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6 в петчасов мач и се класира за първия си четвъртфинал в Големия шлем след операцията на коляното, претърпяна през август 2017 година.

Финалът на Откритото първенство на Съединените щати заема третата позиция. На 8 септември Рафаел Надал победи Даниил Медведев със 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 след 4:49 минути игра в Ню Йорк.