от 07.00 часа

Атлетико (Мадрид) пак без победа в Испания

Виляреал - Атлетико (М)

Атлетико (Мадрид) продължава да изпитва сериозни трудности в испанското футболно първенство този сезон. Отборът на Диего Симеоне завърши 0:0 при гостуването на Виляреал в първи мач от 16-ия кръг и остава шести в класирането с 26 точки. Това е четвърти пореден мач без победа за Атлетико във всички турнири и трети пореден без вкаран гол за тима.

"Дюшекчиите" имат само една победа от последните си осем мача във всички турнири, като тя бе постигната срещу Еспаньол в първенството миналия месец. Атлетико доминираше на стадиона на Виляреал, но не успя да намери път към вратата на съперника. Най-добрата възможност се откри пред португалския талант Жоао Феликс, който нацели гредата през първата част.

"Нуждаехме се от победата. Имахме чисти положения и трябва да продължим да създаваме ситуации и ще започнем да вкарваме", коментира Диего Симеоне.

Нулевото реми продължи серията на Виляреал на шест мача без победа и тимът заема 12-о място на 6 точки от зоната на изпадащите.