Манчестър Юн с категоричен успех срещу Нюкасъл

Манчестър Юн - Нюкасъл 4:1

Манчестър Юнайтед победи с категоричното 4:1 след обрат у дома Нюкасъл в среща от 19-ия кръг от Висшата лига на Англия.

Гостите започнаха по-силно мача и взеха заслужен аванс в резултата с точен удар от наказателното поле на Матю Лонгстаф в 17-ата минута.

"Червените дяволи" изравниха само седем минути след това чрез Антони Марсиал, който се разписа след асистенция на Андреас Перейра и даде началото на обрата.

В 36-ата минута Мейсън Грийнууд даде аванс за 20-кратните шампиони на Англия след груба грешка при изнасянето на топката от страна на "черно-белите", а четири минути преди почивката Маркъс Рашфорд с глава след центриране на Арън Уан-Бисака покачи аванса за домакините на две попадения.

Шест минути след началото на втората част Юнайтед достигнадо четвърти гол, а негов автор отново стана Марсиал.

След тази победа Манчестър Юнайтед заема седмо място в класирането с актив от 28 точки. Воденият от мениджъра Оле Гунар Солскяер състав изостава на четири точки след заемащия четвърта позиция Челси.
Нюкасъл има 25 точки на десетото място във Висшата лига.