от 12.00 часа

Левски обърна арменци с 3:2

Снимка: Сайт на Левски

Отборът на Левски победи с 3:2 арменския Пюник (Ереван) в първата си контрола по футбол от лагера в турския курорт Алания. „Сините“ направиха обрат в края на двубоя, след като изоставаха с 1:2. Головете за селекцията на Петър Хубчев реализираха новото попълнение Стайн Спиерингс, Здравко Димитров и Филипе Нашименто, а за Пюник се разписаха Угучукву Иву и Серхи Шевчук. Освен холандеца, сред титулярите за Левски бе и друго от новите попълнения - националът Симеон Славчев.

Спиерингс откри резултата в 10-ата минута, но само три след това Пюник изравни чрез Иву. Играта бе сравнително равностойна през целия мач, а четвърт час преди края Пюник поведе за първи път чрез Шевчук. Арменците получиха право да изпълнят дузпа, която вратарят Петър Иванов спаси, но Шевчук бе точен при добавката за 2:1. Преднината на арменския тим обаче се запази само няколко минути, тъй като младият Здравко Димитров изравни след хубава самостоятелна акция. Българският тим стигна до победата в 87-мата минута, когато Нашименто реализира от пряк свободен удар. Следващата проверка за Левски на лагера в Алания е в събота срещу Рапид (Виена).