Ансу Фати постави рекорд за най-млад голмайстор в Испания

Ансу Фати донесе победата на Барса.

Крилото на Барселона Ансу Фати записа името си като най-младия автор на два гола в испанското първенство. Тийнейджърът се разписа на два пъти в двубоя на Барса срещу Леванте в неделя с 2:1 на "Камп Ноу".

Той откри резултата в 30-ата минута, като прокара топката между краката на вратаря на гостите Айтор Фернандес. Точно 100 секунди по-късно Фати по същия начин преодоля Фернандес. Младокът стори това на възраст 17 години и 94 дни. Досега най-млад автор на два гола в Примера дивисион бе нападателят на Малага Хуанми, който сега играе за Бетис. Той се разписва два пъти през 2010 г. срещу Реал Сосиедад на възраст 17 години и 115 дни.

Ансу Фати отбеляза и двата си гола след подавания на Лионел Меси. Този сезон тийнейджърът има общо 4 гола 13 мача от първенството.

Почетното попадение за гостите отбеляза Рубен Рочина във втората минута от допълнителното време на мача.

Барселона заема второ място в класирането с 46 точки, на три след Реал (Мадрид), а Леванте заема 13-о място с 26 пункта.