По думите му идеята за създаването на верига държавни бензиностанции ще разбие картелното споразумение, каквото е категоричен, че има:
„Всички данъчни складове са в ръцете на една фирма с доста известен управител… Започва един оздравителен процес, непознат за България, който остава извън вниманието на обществото, медиите. Първите тежки удари срещу олигархията вече са факт, разбиването на срастването на крупния монопол с политическата власт. Първият случай беше ударът върху хазартната империя на Васил Божков. Сега се нанася втори удар върху установен монопол и картел“.
Симеонов подчерта, че в момента се наблюдава и картел между големите доставчици на мобилни услуги, „които тихомълком повишиха и почти изравниха цените на тези услуги“:
„Като вдигат цените, пренасочват приходите си от там, а от друга страна предлагат ниски цени на интернет и на цифрова телевизия, като така ликвидират действащи кабелни оператори, които си плащат данъците. Подложени на атака с ниски цени, тези фирми започнаха да обявяват фалити“.
„Намаляването на ДДС върху ресторантьорските услуги е една от малкото сериозни мерки, които реално ще бъде подпомогнат най-засегнатият от кризата бранш – туризмът. Изравняването на ДДС за хотелите с ресторантите премахва една несправедливост в третирането на двете страни на една монета“.
Според него с антикризисната роля на тази мярка ресторантьорите ще имат възможност да компенсират част от загубите, които са претърпели през изминалите два месеца и да влязат на сравнително високи обороти в новия сезон.
„За моето гласуване не попречи липсата нито на Владислав Горанов, нито на Менда Стоянова, нито на Бойко Борисов, аз си нося отговорност за моето гласуване, така постъпиха и всички останали… Ясно е, че Горанов има своите аргументи като финансов министър да бъде против ощетяването на бюджета. Той гледа мащабно на бюджета на държавата и е естествено, че е против да губи по едни 150 млн. лева на година“.
Интервюто с Валери Симеонов можете за чуете в звуковия файл.