Ботев (Враца) поднесе изненадата в Пловдив

Ботев (Враца) победи като гост Ботев (Пловдив)

Отборът на Ботев (Враца) поднесе изненадата в 25-ия кръг на футболното ни първенство, след като победи като гост Ботев (Пловдив) с 1:0.

Единственият гол на стадиона в квартал Коматево отбеляза Валери Домовчийски.

Това е първи мач за отборите на Ферарио Спасов и Антони Здравков след прекратяването на шампионата заради пандемията от коронавирус.

Срещата започна в бавно темпо, а в десетата минута гостите откриха резултата.

Петър Атанасов центрира с външен топката в наказателното поле на "канарчетата", а Домовчийски с хубав плонж опъна мрежата зад вратаря Янко Георгиев.

Домакините опитаха да обърнат нещата в своя полза, но не направиха нищо съществено до края на полувремето.

След почивката пловдивчани продължиха да търсят изравняването, но така и не успяха да направят нещо съществено.

В 70-ата минута крайният бранител на "канарчетата" Филип Филипов стреля неточно с глава след добро подаване на Джонатан Перейра.

Малко след това Сашо Тонев шутира от удобна позиция над вратата.