Севиля записа ценен успех в Билбао

Банега бележи от фаул изравнителния гол за Севиля.

Отборът на Севиля постигна обрат с 2:1 срещу Атлетик (Билбао) като гост в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Основната фигура за подема на андалусийците бе Евер Банега, който се отчете с гол и асистенция.

Така Севиля събра 63 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид). Баските пък останаха девети с 48 пункта.

В 29-ата минута домакините откриха резултата чрез Андер Капа, който се възползва от отбитата топка и порази целта.

След почивката Севиля взе инициативата и създаде куп интересни положения пред вратата на Атлетик. В 69-ата минута, Евер Банега изравни директно от пряк свободен удар. Само пет минути по-късно Мунир Ел Хадади засече с глава в мрежата центриране на аржентинеца за 2:1.

В заключителните минути на мача Атлетик пропиля отличен шанс да изравни чрез Икер Муниан.

В останалите мачове от снощи: Ейбар - Леганес 0:0 и Майорка - Леванте 2:0. В класирането води Реал (Мадрид) със 77 точки и мач по-малко, следван от Барселона със 76.