Маями поведе с 2-0 на Бостън

Напрегнат момент от мача.

Маями Хийт дръпна на Бостън Селтикс с 2-0 победи във финала на Източната конференция в НБА, след като надигра съперника със 106:101.

„Келтите“ бяха по-добрият отбор на паркета до почивката и водеха с 13 точки, като в един момент авансът им стигна 17 пункта. В третата четвърт обаче възпитаниците на Брад Стивънс изпитаха сериозни затруднения, а „горещите“ бяха под пара, печелейки частта с 37:17. В крайна сметка играчите на Ерик Сполстра спечелиха и втората среща от финала на Изток, след като в откриващия мач триумфираха след късна драма с продължения.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Горан Драгич с 25 точки. 21 точки и 10 борби направи Бам Адебайо, който се отчете с решителен блок срещу Джейсън Тейтъм в мач номер 1. Дънкан Робинсън пък добави 18 точки, всичките дошли от тройката при стрелба 6/12.

За Селтикс Кемба Уокър вкара 23 точки, а с по 21 се отчетоха Джейлън Браун и Тейтъм.