Диего Шварцман на финал в Рим

Диего Шварман

Аржентинецът Диего Шварцман се класира за финала на Мастърс 1000 турнира в Рим след трудна победа над Денис Шаповалов след 6:4, 5:7, 7:6(5). Тази вечер той ще спори за титлата с Новак Джокович.

В първия сет аржентинецът проби още във втория гейм и след това си затвърди пробива, но канадският левичар успя да върне пробива в деветия гейм. Все пак с пробив в последния десети гейм Шварцман спечели сета.

Във втория Шаповалов направи решителен брейк в 11-ия гейм и после изравни частите.

В заключителния сет канадецът, който отстрани Григор Димитров на четвъртфинал, на три пъти имаше пробив аванс, като дори при 5:4 сервираше за мача. Шварцман обаче върна пробивите и докара сета до тайбрек, който спечели със 7:5 точки.

Джокович вод с 4-0 победи в преките двубои срещу аржентинеца. За последно те се срещнаха на Откритото първенство на Австралия тази година, а през миналата година играха полуфинал в Рим.