Краев и Мидтиланд за първи път в Шампионската лига

Националът Божидар Краев и неговият датски отбор Мидтиланд се класираха за групите на Шампионската лига по футбол след победа над Славия (Прага) с 4:1 в реванша и 0:0 в първия мач. Гостите поведоха още в 3-ата минута с гол на Олайка. Краев бе резерва и влезе на терена в 58-ата минута, а в 65-ата датчаните изравниха чрез Сори Каба, който надскочи вратаря на гостите Ондрей Коларж и вкара с глава. В 84-ата минута съдията Дамир Скомина даде дузпа на Мидтиланд, след като защитник на Славия докосна топката с ръка в наказателното поле. Коларж спаси удара на Каба, но след намесата на системата за видеоповторения реферът нареди повторно изпълнение заради пристъпване на голлинията от стража. При второто изпълнение Александър Шулц не сгреши. Чехите сякаш се предадоха и в 88-ата минута Огочукву Ониека вкара, а в добавеното време Краев отклони с глава към Дрейер, който преди това уцели гредата, и при повторния си опит нападателят оформи крайното 4:1.