от 09.00 часа

Атлетико (Мадрид) увеличи преднината си в Испания

Горещ момент от мача в Мадрид.

Отборът на Атлетико (Мадрид) увеличи преднината си на върха в класирането на Ла Лига на четири точки, след като победи Севиля с 2:0 у дома в отложен мач от четвъртия кръг на испанския шампионат.

На "Естадио Уанда Метрополитано" домакините започнаха силно и поведоха в резултата още в 17-ата минута чрез Анхел Кореа, който се разписа след подаване на Киъран Трипиър, чийто футболни права бяха възстановени след наказанието за нарушаване на правилата за залагане.

Гостите от Андалусия контролираха играта и бяха по-активни, но не успяваха да преодолеят желязната защита на Атлети. Възпитаниците на Диего Симеоне сложиха точка на спора в 76-та минута, когато Саул Нигес оформи крайното 2:0.

По този начин Атлетико вече има 41 точки, четири повече от втория Реал (Мадрид), като "дюшекчиите" са изиграли и два мача по-малко от градския си съперник.