от 07.00 часа

Байер (Леверкузен) продължава за купата след обрат

Вратарят на Байер Храдецки е изпреварил Силва за високата топка.

Муса Диаби вкара два гола, а Байер (Леверкузен) постигна обрат за победата с 4:1 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в мач от третия кръг на турнира за Купата на Германия по футбол. Така "аспирините", които загубиха финала през миналия сезон, ще гостуват на Рот-Вайс (Есен) в следващата фаза.

След като не успя да спечели нито един от последните си три мача в първенството, Байер допусна първия гол в този. Амин Юнес даде преднина на Айнтрахт още в шестата минута, но Лукас Аларио, Едмонд Тапсоба и Диаби на два пъти изведоха домакините до победа. Те го направиха с човек по-малко, след като Йонатан Тах бе изгонен с червен картон в 18-ата минута.

"Заиграхме по-добре с човек по-малко. Може би извадихме късмет и с жребия за следващия кръг, но все пак трябва да бъдем внимателни", каза за Скай ТВ вратарят Лукаш Храдецки, който спечели купата през 2018 с тима от Франкфурт.