Брайтън най-накрая постигна победа в шампионата на Англия

Лийдс - Брайтън

Брайтън победи с 1:0 като гост завърналия се в елита Лийдс в среща от 19-ия кръг в английския футболен шампионат. Гол на Нийл Мопай след точно 17 минути игра осигури трите точки в полза на "чайките", заемащи 16-то място до момента. Брайтън нямаше победа в девет поредни двубоя в Лигата, докато Лийдс е на 12-то място до момента.

Михаил Антонио вкара гол при първия си мач като титуляр от ноември насам за успеха в полза на Уест Хем с 1:0 у дома срещу застрашения от изпадане състав на Бърнли. Антонио се разписа отблизо на далечната греда още в деветата минута след центриране от лявото крило на Пабло Форналс. След този успех лондончани са на осмото място в класирането с актив от 29 точки. Бърнли има 16 точки на 17-то място във Висшата лига.