от 15.00 часа

Везенков игра 22 минути при победа на Олимпиакос във Франция

Александър Везенков
Снимка: Olympiacos BC

Гръцкият Олимпиакос победи като гост АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 15:7) след продължение в отложен мач от десетия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 86:86.

Така гърците си върнаха на съперника за домакинското поражение с 63:69 преди пет дни в Атина.

Българският национал Александър Везенков започна от пейката, игра 21:46 минути и не успя да се разпише, след като пропусна и петте си опита за две точки. Все пак той завърши с 5 борби, 2 асистенции и 3 блока.

От неговите съотборници Костас Слукас и Шакил Макисич реализираха по 23 точки.

За АСВЕЛ най-резултатен беше Норис Коул с 21 точки и 6 асистенции.

Костас Слукас вкара тройка няколко секунди преди сирената, за да прати мача в продължение, а в добавени пет минути гърците направиха серия от 11:2 в края и от 90:91 стигнаха до обрат 101:93, за да триумфират.

Олимпиакос е на десета позиция в класирането с баланс 11-9, в следващия кръг на 22 януари гостува на Жалгирис в Литва. АСВЕЛ заема предпоследното 17-о място с 6 победи и 14 загуби.