„Тревогата дойде с първото затваряне и нарасна с второто затваряне, защото има една непредвидимост. В момента, в който се казваше - „Нека да изчакаме, ще има ли скок – а скок няма“ – е съвсем нормално да има и протести като вчерашния. Хората искат да има яснота, да има критерии кога се затваря или отваря бизнесът." Това поясни още политологът.
"Когато става дума за икономиката и личното материално състояние – данните в България са умерено неприятни, защото ние някак си минаваме между капките, с немалка доза късмет, разбира се, съзнавам колко е тежка болестта и колко хора загубиха живота си, но и безработицата не скочи…Въпросът е, че хората не знаят как ще продължат занапред в бъдещето – тази тревога се е увеличила – ситуацията прилича на края на 2012 година, а през 2013 започнаха протестите. Тоест ситуацията е леко взривоопасна. Тревогата за здравето може да се отрази на избирателната активност, а тревогата за "джоба" ще се отрази като негативен вот за текущата власт."
Според Първан Симеонов все още не е изследвано това, че има хора, които работейки от вкъщи, всъщност тази ситуация ги удовлетворява, защото им е по-удобно и по-изгодно чисто икономически, но пък се притъпява чувството за свобода - да инвестираш, да се развиваш, тази свобода се притъпи в момента според експерта.
Как оцелява малкият бизнес във Видин: