Славия поведе с 2:0, но отново загуби в контрола

Калоян Кръстев откри за Славия.
Снимка: Архив

Отборът на Славия отстъпи на руския Иртиш (Омск) с 2:4 в контролен двубой, който се игра в турския курорт Сиде и записа трета поредна загуба в проверките.

Александър Тарханов заложи на доста млади футболисти. „Белите“ поведоха с 2:0. Калоян Кръстев откри от дузпа в 20-ата минута, а Мартин Сораков удвои в 32-ата след хубав пробив.

Само за 10 минути от 35-ата до края на полувремето Иртиш вкара три гола във вратата на Дервенджиев, за да направи обрат. В самия край на мача руснаците отбелязаха и четвърто попадение.

Стартовият състав на Славия: Иван Дерменджиев, Димитър Стоянов, Динмухамед Кешкен, Лазар Боянов, Кристиян Христов, Драгош Фирцулеску, Мартин Сораков, Мартин Атанасов, Никита Колдунов, Дарко Тасевски, Калоян Кръстев.