Селта прекъсна победната серия на Атлетико (М)

Луис Суарес (вдясно) се бори за топката със съименика си Денис Суарес от Селта.

Лидерът в Ла Лига Атлетико (Мадрид) прекъсна победната си серия в испанския шампионат след равенство 2:2 със Селта у дома.

Отборът на Диего Симеоне имаше осем поредни победи за първенството, а за последно допусна шампионатна загуба преди близо два месеца от Реал (Мадрид).

"Дюшекчиите" срещнаха неочаквана съпротива от гостуващия тим от Виго, който поведе в резултата в 13-ата минута чрез Санти Мина.

Атлетико обърна развоя на мача с два гола на Луис Суарес. Уругваецът изравни в края на първото полувреме след пас на Маркос Йоренте и добави втори гол пет минути след почивката.

С двете си попадения Суарес вече има 16 гола в първите си 17 мача за Атлетико и подобри постижението на Кристиано Роналдо, който през сезон 2009/10 стартира кариерата си в Реал с 15 гола в 17 мача.

Крехкият аванс не стигна на Атлетико за поредна победа и минута преди края Факундо Ферейра изравни и донесе точка за Селта.

Атлетико продължава да води убедително в класирането с 8 точки аванс пред Барселона и Реал, а има и мач по-малко.