Eмисия новини
от 18.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut është për një vizitë jozyrtare në Sofje

Bujar Osmani dhe Ekaterina Zaharieva
Снимка: Twitter / Ekaterina Zaharieva

Me një fluturim direkt nga Parisi deri në Sofje mbërriti te ne Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani për t’u takuar me Ministren bullgare të Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva, transmetoi BTA.

Pritet që të dy të diskutojnë planin e veprimit të aplikimit të Traktatit të Fqinjësisë së Mirë dhe Miqësisë, njoftoi zëdhënësi i qeverisë maqedonase Dushko Arsovski.

Ka të ngjarë që ministrat të merren vesh edhe për datën e thirrjes së konferencës ndërqeveritare dypalëshe, vuri në dukje Arsovski dhe premtoi më shumë informacion pas kthimit të Bujar Osmanit në Shkup.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Най-четени