Eмисия новини
от 17.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Modele franceze bëjnë ski në pistat e vendpushimit “Pamporovo”

Снимка: BNR - Plovdiv

Top modelet franceze kanë zgjedhur vendpushimin “Pamporovo” në malin Rodope për pushimet e tyre dimërore. Lou Ruat dhe Lara Gautier janë parë në shpatet e vendpushimit dimëror. Të dyja modelet u bënë të famshme për pjesëmarrjen e tyre në konkursin Miss France në vitin 2020.Sezoni i skive në vendpushimin “Pamporovo” është në kulmin e vet dhe kushtet për sportet dimërore janë të shkëlqyera.Për momentin në dy zonat e skive – “Pamporovo” dhe “Meçi Çal”, ka gjithsej 12 pista me kompleksitet të ndryshëm teknik, të përshtatshme për skiatorë dhe snoubordistë.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.