Попов има дългогодишен опит в различни туристически, спортни и природозащитни прояви, включително с деца. Той е историк по образование и пещерняк.
Проектът на „Приста“ "Един ден от живота на праисторическия човек по брега на Дунав" се финансира от „Америка за България“ по тяхната програма "Туризъм по Дунав".
„Проектът е двугодишни занимания, свързани тематично с туризъм, с приключения по брега на река Дунав, сценарият на тези приключения е свързан с живота на пещерните, на праисторическите хора - потапяне в далечното минало, в дивата природа на брега на Дунав, която все още е запазена на места. Има скали, пещери. Има чиста натурална природа и ние стигаме до там с лодки. Там правим различни забавления за деца, за възрастни, преживява се един ден от живота на праисторическия човек и това се повтаря две години на различни места по Дунав“, подчерта Сашо Попов.
Повечето дейности и проекти на ТД „Приста“ са с екологична насоченост.
„Засега сме извадили от Дунавските острови над 1000 чувала пластмасови отпадъци, те плуват по реката, отлагат се в храстите по островите през годините назад. Свързано с този проект задължително накрая след заниманията е и почистване, осигуряване на ръкавици, чували за децата, почистваме района, тъй като ще има хартийки, ще има остатъчни материали от нашата дейност“, допълни Сашо Попов.
Според него „има тенденция крайречните хора да живеят с гръб към реката“:
„Има една малка част рибари, моряци, които общуват с реката много активно, но за болшинството от хората реката се изчерпва с разходка по кея или крайбрежната улица, снимка на залеза“.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.