Лайпциг с обрат срещу Борусия Мьонхенгладбах

Лайпциг осъществи обрат и победи с 3:2 гостуващия Борусия Мьонхенгладбах, за да се доближи отново само на две точки от лидера в класирането на Бундеслигата Байерн Мюнхен след изиграването на 23-тия кръг.

Срещата започна кошмарно за домакините, които се оказаха с два гола пасив още до 19-ата минута. В шестата Йонас Хофман вкара от дузпа за Борусия за нарушение на Дайо Упамекано в собственото му наказателно поле, докато в 19-ата Маркъс Тюрам покачи на 2:0 с нестандартно изпълнение с рамо.

Лайпциг  намали на 1:2 в 57-мата минута чрез Кристофър Нкунку, а в 66-ата Юсуф Поулсен изравни след чудесно изпълнение.

В 76-ата минута сензационно спасяване на вратаря на гостите Ян Зомер запази резултата 2:2, но в добавеното време на срещата швейцарецът бе безпомощен след удар от близо на Сьорлот, който донесе обрата и победата за домакините.

С успеха РБ Лайпциг остава на второ място в класирането, но вече с 50 точки, на две зад Байерн и на пет пред третия Волфсбург.

Борусия Мьонхенгладбах е на осмо място с 33 точки.