Барселона доближи лидера след успех в Памплона

Барселона се приближи на две точки до лидера Атлетико (Мадрид) след победа с 2:0 над Осасуна като гост в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Каталунците, които започнаха колебливо сезона, вече мечтаят за титлата и очакват с интерес мадридското дерби тази вечер между третия Реал и лидера Атлетико.

На "Естадио Ел Садар" в Памплона съдията показа червен картон за вратаря на Осасуна Серхио Ерера в 20-а минута за игра с ръка извън наказателното поле, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе отменен, тъй като откъсващият се Лионел Меси е бил в положение на засада.

Барса поведе в 30-а минута когато Жорди Алба получи извеждащ пас от Меси и със силен удар прати топката в мрежата. Илаиш Мориба затвърди успеха на каталунците в 83-а минута с удар от границата на наказателното поле след нова асистенция на Меси.

Барселона е втори в класирането с 56 точки, с две по-малко от лидера Атлетико (Мадрид), който има два мача по-малко. Реал (Мадрид) е трети с 53 точки.