от 18.00 часа

Спортист и Хебър запазиха интригата във втора лига

Втора лига
Снимка: Архив

Отборите на Спортист (Своге) и Хебър (Пазарджик) завършиха при 1:1 и взеха по точка в дербито на 27-ия кръг на Втора футболна лига. Спечелената точка запази разликата от две между двата тима в полза на Спортист в битката за третото място, което дава право за плейоф за класиране в елитното ни футболно първенство. Спортист има 41 точки и е на третата позиция, докато Хебър е с 39 и дели четвъртото място с втория тим на Лудогорец.

Георги Търтов отбеляза за гостите в 23-ата минута, след като бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, преодоля го и прати топката във вратата за 0:1. Деян Христов изравни в началото на втората част. 38-годишният нападател на Спортист засече с глава центриране от корнер на Кристиян Кочилов и не остави шансове на вратаря на Хебър Александър Любенов.