Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Dimitër Berbarov – kandidat për postin e Presidentit të futbollit bullgar

Dimitër Berbatov
Снимка: BGNES

Dimitër Berbatov do të kandidojë për President të Bashkimit Bullgar të Futbollit në kongresin e ardhshëm. Ai e bëri të ditur këtë vetë në një konferencë për shtyp sot.

"Unë kisha privilegjin të punoja me trajnerin më të mirë, Sir Alex Ferguson. Tani po hyj në një kapitull të ri në karrierën time. Skuadra ime dhe unë kemi vendosur të ketë një simbiozë midis njerëzve të futbollit dhe njerëzve që kanë qenë në biznes për një kohë të gjatë, "tha ylli i Bayer Leverkusen, Tottenham dhe Manchester United.

Golat e Berbatovit për ekipin kombëtar të Bullgarisë janë 48 dhe sipas këtij treguesi sulmuesi kryeson renditjen e golashënuesve tanë më të suksesshëm të të gjitha kohërave. Ai është emëruar shtatë herë "Futbollisti i Vitit" për Bullgarinë.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.