Eмисия новини
от 07.00 часа

Bullgaria mbetet në vendin e 59-të në ranglistën e FIFA-së

Pas disa ndeshjeve të luajtuara gjatë janarit lista e FIFA-së nuk u ndryshua në mënyrë të konsiderueshme. Gjatë shkurtit Bullgaria mbetet në të njëjtin vend – 59-të, të cilin e zinte vendi ynë gjatë muajit të fundit të vitit të kaluar, me të..

20.02.20 13:06 |
Georgi Popov (në mes)

Në Dubai u arrestua pronari mazhoritar i skuadrës “Levski”

Pronari mazhoritar i Klubit Profesional Futbollistik “Levski” Georgi Popv u arrestua në Emiratet e Bashkuara Arabe bashkë me biznesmenin Vasill Bozhkov. Popovi pronëson afro 85 për qind nga aksionet e klubit dhe u shpall në kërkim ndërkombëtar. Autoritetet..

03.02.20 11:05 |
Bashkimi Bullgar i Futbollit

Nëpunësit tatimoirë kontrollojnë Komitetin Ekzekutiv të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Agjencia Kombëtare e të Ardhurave ripohoi se ka filluar një kontroll të taksave të të gjithë anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të Bashkimit Bullgar të Futbollit, përfshi dhe të presidentit në dorëheqje Borisllav Mihajllov. Njëkohësisht prokuroria po..

24.12.19 16:13 |

Tri klube bullgare të futbollit janë ndër më të suksesshmet në Evropë

Tri klube bullgare të futbollit janë në top 100 të ekipeve më të suksesshme evropiane, që kanë marrë pjesë në Kupën e Kampionëve Evropianë dhe në Ligën e Kampionëve, tregon statistika e UEFA-s për periudhënqë nga viti 1955 deri në 2019. Radhitja është..

23.12.19 17:58 |

Bullgaria është në vend të 59-të në renditjen e FIFA-së

Skuadra kombëtare e futbollit e Bullgarisë mbetet në vendin e saj të deritanishëm – 59-të në edicionin e dhjetorit të listës së FIFA-së me 1381 pika. Këtë pozitë ajo e zë bashkë me Burkina Faso. Për vitin e dytë me radhë në krye të..

19.12.19 13:21 |

Pas rezultatit baras me “Ferencvárosi” “Lludogorec” po vazhdon në Ligën e Evropës

Skuadra bullgare e futbollit “Lludogorec” u klasifikua për 1/16 finalet e Ligës së Evropës, pasi arriti rezultat baras kundër “Ferencvárosi” në terren të vet në ndeshjen e fundit prej fazës grupore të turneut. Hungarezët shënuan golin barazues që në..

13.12.19 09:35 |
Dimitër Berbatov

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov është në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov hyri në ekipin e dekadës të skuadrës Manchester United. Klasifikimi është i sajtit anglez talksport.com. Theksohet, se ish futbollisti i kombëtares bullgare është gol-mjeshtri i Ligës së Lartë për sezonin e viteve..

03.12.19 10:18 |

“Lludogorec” ka nevojë për një pikë që të vazhdojë në Ligën e Evropës

Skuadra “Lludogorec” arriti rezultat baras kundër CSKA-Moska në një ndeshje-revansh nga faza grupore e Ligës së Evropës. Në minutën e 68 “Lludogorec” shënoi një gol kundër Claudiu Keșerü. Në minutën e 76 skuadra ruse gjithashtu shënoi gol me goditjen e..

29.11.19 12:54 |

Kombëtarja jonë e futbollit ndërpreu serinë e humbjeve me fitore kundër Çekisë

Skuadra bullgare e futbollit fitoi ndeshjen kundër Çekisë me rezultat 1:0 si mikpritëse në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian gjatë verës së ardhshme. Kështu futbollistët bullgarë i dhanë fund serisë negative të humbjeve që..

18.11.19 10:16 |

Skuadra Lludogorec shënoi humbjen e saj të parë në Ligën Evropa

Skuadra Lludogorec shënoi humbjen e saj të parë si mikpritëse në Razgrad në grupin e tetë të turneut të futbollit Liga Evropa me 0:1 nga skuadra spanjolle “ Espanyol” Kështu me 6 pika kampioni bullgar mbetet në vend të dytë pas rivalit të tij nga..

25.10.19 10:16 |
Всички новини: днес | вчера