Programi i ditës

Aleksandra Feigin

Aleksandra Feigin me argjend nga Turneu i Patinazhit Artistik në Oslo

Kampionia e dyfishtë e Bullgarisë Aleksandra Feigin fitoi një medalje argjendi në Turneun Ndërkombëtar të Patinazhit Artistik "Sonja Heni Trofi" në Oslo të Norvegjisë. Aleksandra Feigin grumbulloi 160.23 pikë pasi u rendit e dyta në programin e..

botuar më 24-03-11 6.04.MD
Stiljana Nikollova

Stiljana Nikollova fitoi medaljen e artë në Grand Prix në Marbella

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e artë në garën e gjithanshme në turneun e gjimnastikës ritmike të Grand Prix në qytetin spanjoll Marbella. Vendin e dytë e fitoi Tahmina Ikromova nga Uzbekistani, ndërsa vendin e tretë kampionia e botës Darja..

botuar më 24-03-11 9.12.PD
Canko Cankov

Canko Cankov është kampion bote i notit në ujë të akullt

Canko Cankov u bë kampion bote në notin në ujë të akullt në kampionatin në Talin, Estoni, njoftoi Fondacioni "Sporti në Bullgari". Bullgari mposhti konkurrencën në disiplinën 200 metra stil të lirë. Ai triumfoi me medaljen e artë në mënyrë..

botuar më 24-03-06 4.44.MD
Lija Karatançeva

Lija Karatançeva vazhdon në raundin e dytë të turneut të tenisit në Santo Domingo

Bashkatdhetarja jonë Lija Karatançeva u kualifikua në raundin e dytë në turneun e tenisit në sipërfaqe të fortë në Santo Domingo (Republika Domenikane) me një fond shpërblyes prej 25 mijë dollarësh. Sofjanasja 20-vjeçare mundi Elysia Bolton..

botuar më 24-03-06 12.21.MD
Kristijan Nikollov

Paraqitje e suksesshme e Kristijan Nikollovit në kualifikueset për Parisin

Boksieri ynë Kristijan Nikollov filloi me fitore në kualifikimet olimpike në Busto Arsizio të Italisë. Në kategorinë deri në 80 kilogramë, kombëtarja e Bullgarisë fitoi me votën e gjyqtarëve 4:1 ndaj përfaqësuesit të Izraelit, Daniel Ilyushonok. Ky..

botuar më 24-03-05 11.39.PD

Motrat Stoevi do të luajnë në çerekfinalet në Mülheim

Stefani Stoeva dhe Gabriella Stoeva u kualifikuan në çerekfinalet e turneut të fortë të badmintonit të serisë "World Tour Super 300" në Mülheim (Gjermani). Gara, me një fond çmimesh prej 210 000 dollarësh, është gjithashtu një kualifikim për Lojërat..

botuar më 24-03-01 12.24.MD
Emma Nejkova

Emma Nejkova u bë kampione evropiane në skermë, pavarësisht një dëmtimi

18-vjeçarja Emma Nejkova fitoi medaljen e artë në skermë në Kampionatin Evropian të Skermës për të rinj dhe vajza në Napoli pak ditë më parë. Në garë morën pjesë 70 garuese nga 21 vende. Vajza tregoi për gazetën “Telegraf” se e ka fituar medaljen e..

botuar më 24-02-28 6.18.MD
Stanimir Bellomëzhev

Medalje argjendi për Bullgarinë nga Kupa Botërore e Orientimit të Skive

Bullgari Stanimir Bellomëzhev fitoi një medalje argjendi në vrapimin e Kupës Botërore të Orientimit të Skive në Haanja (Estoni). Bellomëzhev, i cili është dy herë kampion bote në këtë garë, ishte 9 sekonda pas fituesit Niklas Ekstrom (Finlandë),..

botuar më 24-02-23 7.01.MD
Karlos Nasar

Peshëngritësi Karlos Nasar fitoi titullin e katërt evropian për Bullgarinë

Këtë fundjavë Karlos Nasar fitoi titullin evropian për Bullgarinë në kategorinë 89 kg në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Sofje. Ai e bëri këtë me një rekord botëror të të rinjve në hedhjen e 176 kg. Bullgaria tashmë ka katër tituj..

botuar më 24-02-19 3.10.MD
Bozhidar Andreev

Bozhidar Andreev fitoi medaljen e artë evropiane me një rekord

Në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes në Sofje Bozhidar Andreev fitoi titullin në kategorinë olimpike 73 kg. Peshëngritësi 27-vjeçar realizoi një dyluftim prej 348 kg. dhe për herë të dytë pas vitit 2019 në Batumi mori medaljen e artë nga një..