Бразилия с труден успех над Колумбия на Копа Америка

Бразилия надигра с 2:1 Колумбия

Отборът на Бразилия надигра с 2:1 Колумбия в мач от 2-ра група на футболния турнир Копа Америка.

Колумбия поведе още в 10-ата минута с попадение на Луис Диас със задна ножица, а бразилците успяха да изравнят едва в 78-ата минута с много спорен гол на Роберто Фирмино.

Ренато Лоди центрира от левия фланг и Роберто Фирмино с глава отбеляза.

Колумбийците обаче обсадиха рефера Нестор Питана, а причината бе, че в хода на атаката топката се удари в тялото му, но той остави играта да продължи.

Ситуацията бе разгледана и с ВАР, но въпреки това голът не бе отменен.

В 10-ата минута на добавеното време след едно центриране от фаул Каземиро с глава донесе успеха на своя тим.

В другата среща от групата Еквадор и Перу завършиха 2:2.

Еквадор поведе с две попадения през първата част след автогол на Ренато Тапия и гол на Айртон Пресиадо в 45-ата минута.

След почивката за Перу се разписаха Джанлука Лападула и Андре Карийо.

Начело в класирането е Бразилия с 9 точки, пред Колумбия и Перу с по 4, а Еквадор и Венецуела имат по 2 точки.