Монреал на първи финал за Купа „Стенли“ от 1993 година

Хокеистите на Монреал с купата Кларънс С Кембъл за шампиони на дивизията.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Монреал Канейдиънс се класира за финала на Купа „Стенли“ в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като победи с 3:2 след продължение Вегас Голдън Найтс у дома и спечели плейофната серия с 4-2.

Финландецът Артури Лехконен донесе успеха в 99-ата секунда на овъртайма, когато простреля вратаря на гостите Роберт Лехнер след пас на Филип Дано. Попадението изпрати Монреал на първи финал от 1993 година, когато спечели титлата. Съперник на канадците за трофея ще бъде шампионът Тампа Бей или Ню Йорк Айлендърс, които тази нощ ще играят решителния седми двубой.

Коул Кофилд вкара четвъртия си гол в серията, а вратарят Кери Прайс отрази 37 удара.

Райли Смит и Алек Мартинес се разписаха за Вегас.

Монреал беше воден в четвърти пореден мач от помощника Люк Ричардсън, защото Доминик Дюшарм даде положителен тест за коронаривус.