Милуоки спечели като гост в Атланта

Крис Мидълтън (с топката) от Милуоки беше в основата на обрата в последната четвърт.

Отборът на Милуоки Бъкс поведе с 2-1 срещу Атланта Хоукс във финалната серия от плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация, след като взе мач номер 3 със 113:102 като гост.

Домакините водеха през почти целия двубой, като преднината им в един момент достигна 15 точки, но играчите на Милуоки направиха страхотна последна четвърт, водени от Крис Мидълтън, за да стигнат до обрат и ценен успех.

Мидълтън отбеляза общо 38 точки, като 20 от тях бяха в четвъртата част, като именно негова тройка при резултат 88:95 даде начало на обрата за Бъкс. Мидълтън добави 11 борби и 7 асистенции, а Янис Адетокумбо завърши с 33 точки и 11 борби.

За Хоукс над всички отново бе Трей Йънг с 35 точки, но гардът получи лека травма на глезена, след като стъпи върху крака на един то съдиите, което не му позволи да покаже най-доброто от себе си в заключителните минути.

Четвъртият мач от серията ще се играе в сряда от 3:30 отново в Атланта.