от 07.00 часа

Зверев започна с чиста победа на Уимбълдън

Александер Зверев наниза 20 аса.

Четвъртият поставен Александер Зверев постигна категорична победа над нидерландеца Талон Хрикспор в среща от първи кръг на Уимбълдън с 6:3, 6:4, 6:1 за малко над час и половина игра.

Мачът се проведе под спуснатият покрив на корт №1 заради дъжда над Лондон, който отново обърка програмата на организаторите.

Германецът, дръпна на бърза ръка с 3:0 и сервираше при 5:1, когато нидерландският квалификант го проби. Зверев не сбърка при втория си сервис гейм за сета и поведе в разултата. Във втората част германският тенисист започна с два пробива и въпрекии връщането на единия, не допусна колебания и затвори и втория сет. В третия той направи нови три брейка и се поздрави със заслужен и убедителен успех.

Зверев завърши 20 аса и спечели 77% от точките на първо подаване. Той приключи двубоя с баланс 34-18 при уинъри-непредизвикани грешки. В следващия кръг съперник на четвъртия в схемата ще бъде Тенис Сандгрен (САЩ) или Норберт Гомбош (Словакия).