Ивелин Попов вкара първия си гол за ФК Сочи

Ивелин Попов (в бяла фланелка) откри сметката си за ФК Сочи.
Снимка: pfcsochi.ru

Отборът на Сочи постигна втора победа в руското първенство с 2:0 над гостуващия Урал. Точни за домакините бяха бившият капитан на националния отбор на България Ивелин Попов през първата част и Кристиан Нобоа от дузпа през второто полувреме.

33-годишният Попов, който игра до почивката, откри резултата още в деветата минута, когато получи пас от Сергей Терехов, изпревари двама бранители на Урал и с премерен удар в долния ляв ъгъл вкара първия си гол в официален мач за Сочи.

Попов премина в клуба преди година от Ростов, но получи тежка контузия още в първия си мач и пропусна остатъка от сезон 2020/21.

След третия кръг в Русия Сочи заема шесто място с 6 точки, като изостава на три от лидерите Зенит, Рубин и Динамо (Москва), които са с пълен актив.