Чуйте разговора с Кремена Димитрова и Александра Александрова
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Шведският писател Юнас Юнасон вече е с пети роман, преведен на български език. Става дума за книгата “Сладко отмъщение АД”. “Този пети роман на Юнас Юнасон е купуван от издателствата, без да са го прочели, защото знаят, че залагат на “сигурен кон”. Предишните четири романа на Юнасон го доказват”, казва редакторът Кремена Димитрова.
Юнас Юнасон е журналист по професия открива, че има литературен талант, след като написва първата си книга “100-годишният старец, който скочи от прозореца и изчезна”, след което всичко му потича по мед и масло - зарязва журналистическата си кариера и се отдава на писане.
“Оказва се, че в днешно време авторите на комедийни сюжети са бели врани - много трудно се намират такива. Всички четат Джером Джером, Удхаус и до там”, коментира Кремена Димитрова.
По думите ѝ съвременни автори, пишещи хубави комедийни сюжети, почти няма, а Юнасон е едно изключение, което се откроява с остроумно чувство за хумор, в което има социална сатира, критика на темперамент и характери, комедия на ситуацията.
Писателят Жоел Дикер е швейцарец, израснал в САЩ, който пише по невероятен начин. Авторът е известен в България с книгите "Истината за случая Хари Куебърт" и "Книга за Балтиморови".
“Жоел Дикер е един невероятно талантлив писател, който пише от дете и основява списание, когато е на 11 години. В книгата “Загадката на стая 622” има толкова много неща, които са ценни на любителите на жанра и литературата”, обяснява редакторът Александра Александрова.
Дикер прави едно намигване към читателите, които са го питали дали описва себе си в романите, тъй като главният герой е също писател. В последната си книга той кръщава главния си герой Жоел Дикер и професията на героя е отново писател, който живее е в града на писателя - Женева.
Книгата е и едно обяснение в любов към Женева. Дикер добре познава този град и рамкира сюжета в красотите на града и в неговото спокойствие, което непрекъснато провокира в съзнанието прекрасни градски картини, казва Александра Александрова.
Чуйте повече в разговора на Лили Големинова и Яна Спиридонова.