Лудогорец излъга ЦСКА София с 2:0

Снимка: архив БНР

Лудогорец победи с 2:0 ЦСКА в дербито на 16-ия кръг на първенството.

Пиерос Сотириу прати кълбото в мрежата в 78-ата минута, реализирайки от дузпа. Мавис Чибота в добавеното време на срещата пък вкара за крайното 2:0 за "зелените". Много силен мач за Чибота, който се появи на терена като резерва през второто полувреме.

До първот опопадение гостите бяха по-активният тим.

"Червените" имаха претенции към съдията Кабаков за неотсъдена дузпа в наказателното поле на "орлите" и за спестен втори жълт картон на играч на разградчани при временен резултат 0:0. Реферът пък прецени, че в ситуациите няма основания да посочи бялата точка или да остави домакините с човек по-малко на терена.

В началото на второто полувреме гредата помогна на домакините, а Падт се намеси много умело след шут на Кери от фаул през първата част на спора.

"Орлите" са първи във временното класиране на първенството, а "армейците" са втори. Лудогорец има аванс от вече 7 точки, но и мач повече от ЦСКА.