Челси се препъна срещу Уулвърхемптън

Лукаку вкара два гола, но Челси не успя да победи Уулвърхемптън

Челси изненадващо завърши 2:2 срещу Уулвърхемптън на "Стамфорд Бридж" пред погледа на потенциалния нов собственик на лондончани Тод Боели, в мач от английското футболно първенство.

Домакините доминираха от самото начало, а в 34-ата минута гол на Тимо Вернер не бе зачетен заради нарушение на германеца.

Малко след това Лофтъс-Чийк също прати топката в мрежата на гостите, а след разглеждане от ВАР голът бе отменен поради засада.

В 56-ата минута Лукаку откри резултата от дузпа. Белгиецът падна в наказателното поле след съприкосновение със Саис, а след дълго разглеждане на ситуацията бе отсъден наказателния удар.

Само две минути по-късно отново Лукаку удвои аванса на Челси.

В 79-ата минута Тринкао намали с хубав далечен удар, а в последните секунди на мача Коуди направи крайното 2:2.

В други срещи: Брентфорд – Саутхемптън 3:0, Бърнли – Астън Вила 1:3 и Кристъл Палас – Уотфорд 1:0.