от 07.00 часа

Левски загря с 5:0 преди мача с ЦСКА 1948

Футболистите на Левски вкараха пет гола на Етър в контрола

Роналдо и Билал Бари вкараха по два гола, а Уелтън се разписа още веднъж при победа на Левски с 5:0 срещу Етър (Велико Търново) в последната контрола на "сините" преди началото на новия сезон от футболното ни първенство. Сините стартират в събота, когато гостуват на ЦСКА 1948.

Левски създаде най-чистото си положение за първото полувреме още на старта, но Марин Петков го пропусна. Той получи извеждащо подаване от национала Филип Кръстев и вместо да подаде на свободен съотборник на празна врата, младокът стреля неточно. Етър пък имаше възможност да вкара чрез Живко Петков, който обаче на два пъти бе спрян от вратаря на "сините" Николай Михайлов.

През втората част Станимир Стоилов извади Петков и Асен Митков от игра, пусна бразилската си офанзивна двойка и Левски бързо реализира два гола. В 58-та минута Уелтън пое топката след пас на Роналдо, дриблира покрай двама от гостите и я изпрати в мрежата на Етър. Само шест минути по-късно лявото крило направи нов пробив и подаде топката към Роналдо, който изпревари пазача си и я засече във вратата за 2:0.

Роналдо получи контузия малко след гола след неспортсменско нарушение на футболист на Етър, но бразилецът се разписа втори път. Отново Уелтън дриблира пред наказателното поле на гостите и стреля, а след рикошет топката се оказа на пътя на бразилеца. Той я засече от въздуха и бе точен за 3:0.

Билал Бари, който си партнира с Марин Петков и Асен Митков през първото полувреме, също успя да се разпише два пъти. Нападателят получи подаване от Илиян Стефанов в 81-та минута и бе точен за 4:0, а в добавеното време той се възползва и от асистенция на Уелтън, предоставил му топката на празна врата.

Левски - Етър - 5:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Уелтън 58, 2:0 Роналдо 64, 3:0 Роналдо 71, 4:0 Билал Бари 82, 5:0 Билал Бари 90

Левски: 13. Николай Михайлов (46' - 1. Пламен Андреев), 21. Анте Блажевич (46' - 6. Цунами), 5. Келиан ван дер Каап (46' - 23. Сонко Сундберг), 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев (46' - 17. Велтон), 8. Андриан Краев (66' - 4. Нейтър Олдър), 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 88. Марин Петков (46' - 18. Роналдо), 27. Асен Митков (77' - 71. Антоан Стоянов), 19. Билал Бари

резерви: 7. Георги Миланов, 16. Преслав Бачев, 34. Александър Божилов, 41. Денис Динев

старши треньор: Станимир Стоилов

Етър: 13. Станислав Нисторов, 7. Кольо Станев, 27. Калоян Митев, 26. Мариян Иванов, 25. Христо Митев, 20. Яни Пехливанов, 28. Николай Янков, 30. Мартин Моран, 17. Евгений Илиев, 34. Олег Димитров, 9. Живко Петков

резерви: 12. Ангел Мартинов, 3. Север Алиев, 6. Кристиян Кънчев, 14. Даниел-Виктор Кънчев, 19. Калоян Ненчев, 21. Борислав Трендафилов

старши треньор: Емануил Луканов

По публикацията работи: Георги Димитров