Младите ни баскетболистки с успех срещу Украйна на европейското

Национален отбор по баскетбол за девойки
Снимка: БФБаскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години започна с победа с 69:61 над Украйна участието си европейското първенство в Дивизия "В", което се провежда в София.

В столичната зала "Универсиада" двата отбора направиха много равностоен мач, в който българките успяха да наложат волята си в самия край.

След първата четвърт и на полувремето резултатът бе равен - съответно 12:12 и 30:30, а след 30 минути игра Украйна поведе с 46:43. Тимът на Маргарита Маринкова обаче започна последния период със серия от 9:1 точки, която нарасна до 21:8, за да поведе българският тим с 65:54.

В последните три минути украинките опитаха финален щурм, но той бе неуспешен.

Деница Манолова завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 11 борби за България, а още 17 точки вкара Виктория Иванова. Моника Борисова приключи с 13 точки.

За Украйна Катерина Ткаченко реализира 17 точки, а Христина Кулеша добави 16 точки.

Следващият мач на българския тим е в понеделник от 18:15 часа срещу състава на Словения, който се наложи с 89:41 над Естония.

По публикацията работи: Светослав Табаков