Холанд с първи голове във Висшата лига

Ерлинг Холанд

С два гола на новото попълнение Ерлинг Холанд шампионът Манчестър Сити се наложи с 2:0 при гостуването си на Уест Хeм в среща от първия кръг на Висшата лига на Англия.

В 35-ата минута, в която Илкай Гюндоган изведе в чешка уличка Ерлинг Холанд. Норвежкият таран бе препънат в наказателното поле от вратаря Алфонс Ареола и съдията Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа.

Именно норвежецът се нагърби с изпълнението и и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Ареола за 0:1.

Манчестър Сити продължи да води играта и в началото на второто полувреме, но Гюндоган пропусна отличен шанс да удвои в 62-рата минута.

Само три минути след това обаче гостите вкараха втори гол. При една от малкото си контраатаки Кевин де Бройне изведе зад защитата Холанд и бившият футболист на Борусия (Дортмунд) с лекота се разписа.

До края на двубоя Манчестър Сити не позволи на Уест Хем да упражни дори минимален натиск и така резултатът се запази непроменен.