Левски Триадица триумфира на първенството за ансамбли

Левски Триадица спечели титлата при ансамблите
Снимка: БФХГ

Първият отбор на клуб Левски Триадица спечели титлата при жените на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, което се провежда в столичната зала "София".

Възпитаничките на треньорката Мирослава Батаклиева изпълниха много силно композицията си с три обръча и две ленти и събраха сбор от 60.775 точки (30.025 за първото изиграване и 30.750 за второто).

Сребърния медал спечели ансамбълът на клуб Илиана с треньори Теодора Тенева и Виолета Господарска, който събра 54.525 точки (28.650 и 25.875), а бронзовото отличие заслужи вторият отбор Левски Триадица с треньор Марина Грозданова, който има 52.700 (25.950 и 26.750) точки.

В топ 8 са още Академик (София) първи отбор, Тракия (Пловдив) първи отбор, Нюанс НСА, Велбъжд (Кюстендил) и Левски първи отбор.

Първенството беше открито от президента на БФХГ Илиана Раева.

Главен съдия на турнира е Мария Петрова, а домакин на състезанието е клуб Илиана.

При девойки младша възраст шампион в многобоя стана ансамбълът на клуб София Спорт - 2017 със сбор от 52.150 точки. Треньори на шампионките са Кристина Шикерова и Божидара Рачева.

Сребърният медал спечели първият отбор на Левски с 49.300, а трети се наредиха гимнастичките от клуб Илиана с треньор Моника Минчева, които има общо 48.950 точки.

При девойки младша възраст до 10 години златните медали спечели клуб Илиана с 48.250 точки, с треньор Ромона Божилова.

Утре първенството продължава с надпреварата при девойки старша възраст.

По публикацията работи: Петър Ненов