Севиля и Реал Сосиедад продължават за купата

Рафа Мир (вляво) се отличи с две асистенции за севилци.
Снимка: Sevilla FC

Отборът на Севиля победи четвъртодивизионния Хувентуд Торемолинос с 3:0 като гост и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Испания по футбол.

Карлос Алварес откри резултата, Дани си вкара автогол, а Хоан Хордан оформи крайното 3:0 в добавеното време. Рафа Мир направи две асистенции за успеха.

Андалусийците играха без аржентинските национали Маркос Акуня, Гонсало Монтиел и Папу Гомес, които все още празнуват спечелената световна титла.

В друг мач от тази фаза на турнира елитният Реал Сосиедад победи петодивизионния Кория с 5:0. Наваро, Шо и Мендес се разписаха до почивката, а през втората част с два гола се отличи резервата Карикабуру.

Изненадата в 1/32-финалите за Купата на краля поднесе аматьорският Ибиса, който отстрани елитния Ейбар след успех с 1:0.

Осмият в класирането на Ла Лига Райо Валекано също бе близо до отпадане, но успя да преодолее петодивизионния Сагунтино след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха без голове, но при дузпите Райо спечели с 3:1.