ЦСКА София завърши 3:3 с Шахтьор (Караганди)

Снимка: Сайт на ЦСКА София

Отборът на ЦСКА София завърши 3:3 срещу Шахтьор Караганди (Казахстан) в шестата си и последна контрола по футбол от лагера в Турция. Двубоят се игра на терена на TSS Pitch в курорта Белек.

Шахтьор поведе в 37-ата минута чрез Максим Галкин, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Веднага след подновяването на играта Татибаев бе изведен сам срещу Бусато, но вратарят се справи.

В 62-ата минута Тибо Вион бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Дюкенс Низон. Последваха пропуски на Тобиас Хайнц и Назон, чийто удар се отби от гредата.

В 71-ата минута Тобиас Хайнц изведе Джонатан Линдсет сам срещу вратаря и той с диагонален удар даде аванс на ЦСКА София.

В 73-ата минута Тибо Вион получи втория си жълт картон, тъй като изпълни фал без позволението на съдията, и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Дауда Бамба и "червените" останаха с 11 души.

Десет минути преди края Муртазаев изравни резултата, а пет минути по-късно Амос Юга засече прострелно центриране в собствената си мрежа.

В последната минута на срещата Хайнце намери Бамба в наказателното, а той финтира защитник и прати топката в мрежата за крайното 3:3.

ЦСКА София – Шахтьор Караганди (Казахстан) – 3:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Галкин 37, 1:1 Дюкенс Назон 62-дузпа, 2:1 Джонатан Линдсет 71, 2:2 Муртазаев 80, 2:3 Амос Юга 85-автогол, 3:3 Дауда Бамба 90

червен картон: Тибо Вион (ЦСКА)

Стартов състав на ЦСКА София: Густаво Бусато, Маурисио Гарсес, Юрген Матей, 6. Християн Петров, Амос Юга, Брадли де Нойер, Жеферсон, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Дюкенс Назон;

Резерви: Димитър Евтимов, Илия Шаламанов, Мено Кох, Енес Махмутович, Станислав Шопов,  Галин Минков, Бисмарк Чарлс, Илиан Антонов, Радослав Живков, Павел Жабов, Марселино Кареасо, Браян Морено, Дауда Бамба;

По публикацията работи: Антони Йорданов