Тотнъм изпусна победата срещу Саутхемптън

Саутхемптън - Тотнъм

Тотнъм пропиля два гол аванс и завърши наравно 3:3 като гост срещу Саутхемптън в двубой от 28-ия кръг на футболния шампионат на Англия във Висшата лига. Лондончани поведоха в резултата в допълнителните минути на първата част чрез удар на Педро Поро. "Светците" изравниха веднага след почивката чрез Че Адамс, но Тотнъм си върна аванс в 65-ата чрез Хари Кейн, който реализира с глава след центриране на Деян Кулушевски. Столичани реализираха и трети гол с шут в ъгъла на хърватина Иван Перишич четвърт час преди края на редовното време. Домакините върнаха един гол в 77-ата минута чрез бившия английски национал Тио Уолкът. До драматичната развръзка се стигна в допълнителното време на двубоя на стадион "Сейнт Мерис". Тогава Папе Сар игра тромаво в наказателното поле и извърши нарушение срещу Ейнсли Мейдланд-Нейлс. Джеймс Уорд-Праус се разписа от бялата точка за крайното 3:3, осигурявайки ценна точка в полза на Саутхемптън, който се намира на 20-то място във временното класиране. Тотнъм заема четвърта позиция до момента.

В друга среща от кръга Лийдс се наложи с 4:2 като гост срещу Уулвърхемптън. "Белите" поведоха с 3:0 след голове на Джак Харисън, Люк Ейлинг и Расмус Кристенсен до 62-ата минута. "Вълците" върнаха две попадения чрез Джони и Матеуш Куня в рамките на само осем минути и малко повече от четвърт час преди края на редовното време имаха шансове да вземат поне една точка от срещата. В 84-ата минута голмайсторът Джони получи червен картон заради грубо нарушение, а Родриго реализира четвърто попадение в полза на Лийдс в седмата минута на допълнителното време. Близо 120 секунди след това резервата в състава на домакините Матеуш Нунеш също видя червения цвят на картона заради неспортсменска проява. Лийдс има актив от 26 точки, изкачвайки се на 14-то място в класирането, докато Уулвс заема 13-та позиция до момента.

Астън Вила се наложи с 3:0 у дома срещу Борнемут, който също е застрашен от изпадане в дъното на Висшата лига. Брентфорд и Лестър завършиха наравно 1:1 в Западен Лондон.